Milí návštěvníci,

vítejte na stránkách Apologia ■ Pokud jste tu nováčky, doporučuji k Vaší pozornosti menu po pravé straně, včetně úvodníku ■ Stálé návštěvníky upozorňuji, že k přidání komentářů je nyní zapotřebí zaregistrovat se, a to buď při vložení komentáře, nebo trvale v sekci Návštěvníci ■ Děkuji! ■ DV

Apologia.cz

Dovoluji si v krátkosti oznámit, že tyto stránky nyní naleznete i na trochu jednodušší adrese apologia.cz. Dávám to doméně jako jakýsi dárek k vítězství ve čtenářské části soutěže blogu Duše a hvězdy „o nejlepší blog katolicismu“. Nepřeceňoval bych nicméně vítězství v soutěži, k němuž bylo potřeba pouhých osmi (sic!) hlasů, ale kratší internetová adresa čtenáře jistě potěší. Snad je v brzké době potěší i nové články: má-li být smyslem těchto stránek dialog o tom, co čtenáře trápí, šokuje či pohoršuje na učení katolické církvi, případně co je na tomto učení nesrozumitelné, pak snad plní tyto stránky svůj účel. Já pak mohu pouze znovu nabídnout vůli a ochotu o těchto věcech diskutovat a argumentovat.

Bude-li kratší doména apologia.cz ku prospěchu (neřku-li naší lenosti pamatovat si a vyťukat na klávesnici o pár písmen navíc), budiž nám to ku radosti. Čtenářům nicméně děkuji za přízeň a vyprošuji boží požehnání!

Pokud máte s připojením problémy, prosím o zprávu v návštěvní knize, pokusím se vše vyřešit.

2 komentáře:

 1. Dobrý den,
  jistě si kratší adresu zapamatuji a když ne, tak ji mám uloženou v Oblíbených.
  Jen tak pro zajímavost, apologia asi česky znamená obrana. Když jsem toto slovo vložil do Googlu, ať mě ji přeloží, tak Googl zjistil, že je to slovo baskické a znamená omluva.
  Taktéž Vám vyprošuji Boží požehnání, ale s velkým B.
  Josef

  OdpovědětVymazat
 2. Milý Josefe,

  baskicky neumím, nicméně anglické "apology" znamená také obojí, jak omluvu, tak obhajobu, obranu. I Vám Boží požehnání (čeština připouští b i B, velké a malé písmeno je záležitostí pravopisu, nikoli úcty: božský se také nepíše s velkým B) a díky za povzbuzení!

  dv

  OdpovědětVymazat

Velmi se těším na Váš komentář.