Milí návštěvníci,

vítejte na stránkách Apologia ■ Pokud jste tu nováčky, doporučuji k Vaší pozornosti menu po pravé straně, včetně úvodníku ■ Stálé návštěvníky upozorňuji, že k přidání komentářů je nyní zapotřebí zaregistrovat se, a to buď při vložení komentáře, nebo trvale v sekci Návštěvníci ■ Děkuji! ■ DV

K dokumentu BBC Sex crimes and Vatican

Českými médii v uplynulých týdnech proběhly zprávy o debatě, zda se v italské televizi má vysílat dokument BBC Sex crimes and Vatican o sexuálních skandálech katolických kněží a přístupu katolických autorit k tomuto problému. V souvislosti s tím si dovoluji upozornit na článek Milana Glasera BBC nebo spíš Rádio Jerevan? na stránkách Vatikánského rozhlasu. Zvlášť se mohu ztotožnit s jeho závěrem, kdy říká:
Zkrátka se zdá jakoby se vracely doby rané církve, kdy v prvních staletích museli apologeti čelit takovým námitkám jako např. že křesťané pijí dětskou krev.

Původní pořad v anglickém znění s anglickými titulky je k dispozici na Youtube. Pořadu se věnoval i pořad ČT2 Události komentáře (22. 5. 2007), pořadu se věnuje část počínající 22. minutou.

2 komentáře:

Velmi se těším na Váš komentář.